Dlaczego powstają żylaki?

altargo

Żylaki są schorzeniem o podłożu genetycznym. Najczęściej powstają na kończynach dolnych. Główną przyczyną rozwoju żylaków jest wadliwe krążenie krwi. Często obserwuje się również nieprawidłowe działanie zastawek żylnych. Żylaki rozwijają się przede wszystkim u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Zwiększone ryzyko ich powstania, dotyczy również osób zbyt długo przebywających w pozycji stojącej. Schorzenie jest również efektem ucisku. Zakłada się, że do pojawienia się żylaków przyczynia się również niewłaściwa dieta.

W wyniku nieprawidłowości zastawek żylnych, krew zamiast krążyć prawidłowo, cofa się, przez co gromadzi się w żyłach podskórnych. Wraz z upływem czasu żyły te rozszerzają się, czego efektem są żylaki. Z tego powodu, warto zadbać o prawidłowe krążenie krwi, co można uczynić na kilka sposobów. Podstawowym krokiem jest systematyczna aktywność fizyczna. Najlepszym odpoczynkiem dla nóg jest także uniesienie ich ponad głowę podczas leżenia. W ten sposób, krew ma możliwość dopłynięcia do wszystkich żył.

Warto również zadbać o utrzymanie prawidłowej masy ciała. Wskazana jest także lekkostrawna dieta, obfitująca m.in. w różne rodzaje orzechów, pełnoziarniste pieczywo oraz przyprawy. Należy ograniczyć ilość spożywanego alkoholu. Można regularnie wykonywać takie badania, jak pomiar stężenia cholesterolu.

Flixotide 250 Cetebe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *