Dlaczego powstają żylaki?

altargo

Żylaki są schorzeniem o podłożu genetycznym. Najczęściej powstają na kończynach dolnych. Główną przyczyną rozwoju żylaków jest wadliwe krążenie krwi. Często obserwuje się również nieprawidłowe działanie zastawek żylnych. Żylaki rozwijają się przede wszystkim u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Zwiększone ryzyko ich powstania, dotyczy również osób zbyt długo przebywających w pozycji stojącej. Schorzenie jest również efektem ucisku. Zakłada się, że do pojawienia się żylaków przyczynia się również niewłaściwa dieta.

W wyniku nieprawidłowości zastawek żylnych, krew zamiast krążyć prawidłowo, cofa się, przez co gromadzi się w żyłach podskórnych. Wraz z upływem czasu żyły te rozszerzają się, czego efektem są żylaki. Z tego powodu, warto zadbać o prawidłowe krążenie krwi, co można uczynić na kilka sposobów. Podstawowym krokiem jest systematyczna aktywność fizyczna. Najlepszym odpoczynkiem dla nóg jest także uniesienie ich ponad głowę podczas leżenia. W ten sposób, krew ma możliwość dopłynięcia do wszystkich żył.

Warto również zadbać o utrzymanie prawidłowej masy ciała. Wskazana jest także lekkostrawna dieta, obfitująca m.in. w różne rodzaje orzechów, pełnoziarniste pieczywo oraz przyprawy. Należy ograniczyć ilość spożywanego alkoholu. Można regularnie wykonywać takie badania, jak pomiar stężenia cholesterolu.

Flixotide 250 Cetebe

Zostaw komentarz